Wyświetlenia 8697

Ocena 5.0/5.0

Fotel ergonomiczny - wszystko co musisz o nim wiedzieć!

Spis treści:

 

”Jaki jest najlepszy fotel?” albo ”jaki fotel polecacie?” - to często pojawiające się pytania od naszych klientów. Nie są one przypadkowe, bowiem coraz większa grupa ludzi zdaje sobie sprawę, jak ważne w obecnych czasach jest wygodne siedzisko. Stały rozwój technologii i cyfryzacji sprawił, że zarówno osoby młode, jak i te dorosłe, spędzają coraz więcej czasu przed komputerem. Dodatkowo stale wzrasta rynek gier, co wiąże się z popularyzacją zjawiska grywalizacji, a także stremowania gier przez wielu twórców internetowych. Warto również dodać, że obecnie wiele lekcji i zajęć na studiach odbywa się hybrydowo lub zdalnie, co również przekłada się na częstsze przesiadywanie na jednym siedzisku przez wiele godzin. Podobnie sytuacja wygląda na rynku pracy, gdzie wiele stanowisk i zawodów wiąże się bezpośrednio z siedzeniem przez 8 godzin dziennie przy biurku. Wszystkie te czynniki doprowadziły do tego, że rola odpowiedniego siedziska znacząco wzrosła. To ono determinuje właściwe ułożenie kręgosłupa, co przekłada się nie tylko na zdrowie, ale również wygodę. 

Odpowiedzią na te zapotrzebowania są fotele ergonomiczne, które zyskują coraz większą popularność i uznanie wśród Klientów. W poniższym artykule przyjrzymy się, czym jest fotel ergonomiczny, co go wyróżnia na tle innych siedzisk i jakie są nasze propozycje w danych przedziałach cenowych.

Co to jest fotel ergonomiczny?

Wokół terminu „fotel ergonomiczny” powstało wiele definicji i opisów, które nie zawsze są precyzyjne i poprawne. Często zdarza się, że fotel ergonomiczny jest utożsamiany z fotelem biurowym lub gamingowym, co nie jest do końca prawdą. Choć wszystkie te siedziska łączy kilka cech, nie można powiedzieć, że są to pojęcia tożsame. Fotel ergonomiczny to specjalnie wyprofilowane siedzenia, których podstawowym założeniem jest zapewnienie jak największego komfortu siedzenia podczas pracy przy biurku. Jest to możliwe dzięki odpowiedniej budowie i konstrukcji siedzenia, która z założenia jest zbudowana po to, by jak najlepiej dostosować się do osoby siedzącej. Dodatkowo fotel ergonomiczny odpowiada za zapewnienie maksymalnego komfortu i ma za zadanie odciążenie kręgosłupa. Aby zapewnić wygodę w trakcie użytkowania, fotele ergonomiczne wyposażone są w szereg regulacji i mechanizmów, które pozwalają na dostosowanie poszczególnych parametrów do własnych potrzeb oraz preferencji. Dobry fotel ergonomiczny cechuje się również tym, że jest wykonany z solidnych i wytrzymałych materiałów, które przekładają się na wieloletnie użytkowanie, a także stabilność i niezawodność. 

Co kwalifikuje się jako krzesło ergonomiczne?

Często można spotkać się z opinią, że fotel biurowy jest z założenia ergonomiczny, co jest dużym uproszczeniem i skrótem myślowym. W praktyce krzesło ergonomiczne musi spełniać określone cechy, aby można było zakwalifikować je do tej kategorii. Przede wszystkim powinno ono mieć odpowiednio wyprofilowane oparcie na wysokości odcinka lędźwiowego tak, abyśmy czuli podparcie w tej części pleców. Dobry fotel ergonomiczny posiada dodatkowo regulację zarówno w kwestii wysokości, jak i głębokości odcinka lędźwiowego. Dzięki temu użytkownik może dopasować poszczególne parametry krzesła, co pozwala na zwiększenie wygody i wsparcie wewnętrznej krzywizny dolnej partii pleców. Sprzęt ten jest odpowiednio wyprofilowany, aby można było przesiadywać na nim przez wiele godzin, co przekłada się na większy komfort w trakcie użytkowania, a co za tym idzie - efektywność. 

Jaka jest różnica między fotelem ergonomicznym a normalnym fotelem?

Wiele osób często zadaje sobie pytanie - czym różni się fotel ergonomiczny od normalnego fotela? Podstawowa różnica tkwi w samej budowie obu tych siedzisk - fotel ergonomiczny jest zaprojektowany w taki sposób, aby można było go przystosować do budowy kręgosłupa, dzięki czemu możliwe jest jego odciążenie, a co za tym idzie zmniejszenie ryzyka wad postawy. W związku z tym fotele ergonomiczne zapobiegają pojawianiu się bólu, dyskomfortu oraz schorzeniom pleców użytkownika. Można zatem śmiało stwierdzić, że sprzęt ten nie tylko zapewnia wygodę i komfort, ale także pełni funkcje zdrowotne dla ciała. Dodatkowo fotel ergonomiczny posiada zestaw mechanizmów i regulacji, które pozwalają na dostosowanie sprzętu do potrzeb, wzrostu i preferencji użytkownika, a regulacji może ulegać zagłówek, siedzenie czy podłokietniki zarówno pod kątem wysokości, jak i szerokości czy głębokości, w zależności od danego modelu. W przeciwieństwie do normalnego fotela, wariant ergonomiczny odpowiada za prawidłowe ułożenie odcinka lędźwiowego, a niektóre egzemplarze pozwalają na dosunięcie dolnej partii pleców do oparcia. Wszystkie te elementy sprawiają, że fotel ergonomiczny jest dużo bardziej rozbudowany i zapewnia bardziej komfortowe i zdrowe przesiadywanie przez wiele godzin niż standardowe fotele.

Ergonomia fotela biurowego

Ergonomia fotela biurowego

Fotele ergonomiczne są również częstym wyborem do pracy w biurze i w wielu środowiskach służbowych. To na nim spędzamy wiele godzin dziennie i powinien on odpowiadać za prawidłowe ułożenie poszczególnych kręgów, a także kręgu szyjnego, którego zła postawa może wiązać się w dalszej perspektywie z bólami i schorzeniami, które potem trudno wyleczyć. Ważne jest, aby fotel do biura posiadał regulację wysokości, ponieważ nogi powinny leżeć płasko na podłożu. Częstym błędem wielu osób jest dotykanie podłogi tylko palcami, co przekłada się na nieprawidłową postawę ciała, która może mieć niepożądane konsekwencje w przyszłości. Dodatkową cechą mile widzianą w fotelach biurowych jest możliwość regulacji odchylenia oparcia, co pozwala na odciążenie pleców. Kolejnym ważnym elementem w kontekście ergonomii jest obecność podłokietników, których zadaniem jest zapewnianie odpoczynku i komfortowego trzymania dla rąk. Ważne jest, aby były one solidne i wytrzymałe, a także wykonane z miękkich komponentów, aby nie przylegały zbyt mocno do ciała. Często podkreśla się również rolę mobilności fotela w biurze, dlatego warto, aby posiadało ono kółka. Dzięki temu możliwe jest odsunięcie sprzętu bez angażowania zbyt wielu partii mięśniowych i wysiłku fizycznego. Dodatkowo pozwala to na swobodne przemieszczanie się w obrębie stanowiska pracy bez konieczności wstawania. Ważną rolę pełni również wybranie odpowiednich kółek do fotela - powinny być dopasowane do podłoża. W zależności od tego czy fotel będzie użytkowany na dywanie czy na parkiecie, rodzaj kółek będzie się różnił. Dzięki właściwemu dobraniu kółek, będą zapewniać pewne i jednocześnie komfortowe użytkowanie, a także niwelować ryzyko zarysowania podłoża. 

Jaki fotel ergonomiczny wybrać?

Najważniejszym aspektem w kontekście wyboru fotela ergonomicznego jest postawienie na model z dużą liczbą mechanizmów i regulacji. Dobrze jeśli  pozwalają one nie tylko na zmianę wysokości siedziska, ale również jego głębokości. Ponadto regulacji powinna ulegać wysokość oparcia oraz możliwość jego odchylania do tyłu. Warto, aby fotel posiadał również podłokietniki z możliwością zmiany ich wysokości, a także położenia w konfiguracji przód-tył i prawo-lewo. Jednym z ważniejszych aspektów powinno być podparcie dla odcinka lędźwiowego, aby wspierać poprawne siedzenie w trakcie użytkowania. W przypadku wyboru fotela ergonomicznego kluczowe jest, aby dobrać model, który posiada regulację najważniejszych dla użytkownika parametrów. Dlatego warto zapoznać się ze wszystkimi funkcjami i cechami danego modelu, aby wybrać idealny egzemplarz dla siebie. Dodatkowo ważna jest wytrzymałość tkaniny, aby fotel służył nam przez długie lata.

Fotel ergonomiczny czy gamingowy?

Wśród wielu osób można spotkać się z pytaniem, czy lepszy jest fotel ergonomiczny czy gamingowy? Odpowiedź na to zagadnienie jest złożona, bowiem fotel gamingowy może się sprawdzać w przestrzeni biurowej, tak samo jak fotel ergonomiczny znajdzie zastosowanie wśród graczy i streamerów. Posiadają one jednak pewne różnice, które sprawiają, że każdy z nich lepiej sprawdzi się w określonych przypadkach. Przede wszystkim fotele ergonomiczne cechują się lepszym wyprofilowaniem oparcia, a także stawiają większy nacisk na jego regulację i odpowiednie położenie kręgosłupa. Dodatkowo fotele ergonomiczne bardziej dbają o aspekt zdrowotny ciała, nie skupiając się jedynie na kwestiach wygody i komfortu. Różnice zauważalne są również w kontekście designu. Fotele gamingowe oparte są na kubełkowej stylistyce, mocno inspirowanej fotelami w samochodach sportowych. Dominują w niej intensywne kolory, które mocno ze sobą kontrastują, dodając całości dynamiki i charakteru. Z kolei fotele ergonomiczne cechują się bardziej stonowanym i klasycznym wzornictwem, przez co mają bardziej uniwersalne zastosowanie. Warto również wspomnieć, że fotele gamingowe i ergonomiczne różnią się cenowo. Wszystko zatem zależy od indywidualnych preferencji. Fotel ergonomiczny sprawdzi się wśród osób, które cenią sobie klasyczny, elegancki design, a do tego chcą dbać o prawidłowe ułożenie kręgosłupa. Z kolei fotel gamingowy to doskonała propozycja dla osób, którym zależy na nowoczesnym i dynamicznym designie, który będzie przyciągał uwagę, a także na regulacji kluczowych dla graczy komponentów. Jeśli głównie zależy nam na właściwej postawie podczas pracy przy komputerze, lepiej jest zainwestować w fotel ergonomiczny. 

Fotel ergonomiczny dla dzieci

Obecnie bardzo często podkreśla się również, że odpowiednie siedzisko jest bardzo ważne dla dzieci i uczniów. Dzięki niemu nauka przebiega w komfortowy i efektywny sposób, a dziecko od małego przyzwyczaja się do odpowiedniej postawy przy biurku. Dlatego na fotele ergonomiczne stawia się nie tylko w domu, ale także w szkołach i przestrzeniach edukacyjnych. Powinny one być intuicyjne w użytkowaniu dla dziecka i jednocześnie łatwe w montażu z perspektywy rodziców. Dodatkowo warto, aby posiadały one mechanizmy umożliwiające regulację wysokości siedziska, dzięki czemu z łatwością można dostosować sprzęt do pleców dziecka i zadbać o jego odpowiednią postawę. Zastosowanie tego typu systemów pozwoli również zaadaptować fotel do dziecka, które wraz z czasem będzie coraz wyższe i coraz większe. Dzięki temu fotel ergonomiczny dla dziecka będzie niezawodnym sprzętem na lata. Ważnymi elementami w kontekście fotela ergonomicznego dla dzieci jest możliwość regulacji oparcia oraz mobilność, ponieważ dziecko ma tendencję do dużej ruchliwości i powinno mieć zapewnione swobodne i wygodne ruchy. Ostatnim czynnikiem, który warto uwzględniać w kontekście tego typu sprzętu jest obecność podłokietników, aby ręce mogły być ułożone w naturalnej pozycji, a także miały możliwość odpoczynku. Wiele z wyżej wymienionych funkcji można znaleźć w fotelach ergonomicznych dostępnych w naszym sklepie internetowym, a poniżej przedstawiamy kilka naszych propozycji, które doskonale sprawdzą się jako siedziska dla dzieci.
Fotel specjalistyczny Rover 2 jest doskonałym rozwiązaniem dla dzieci i uczniów. Wyposażono go w dodatkowy blat obracający się o 360 stopni, na którym można trzymać książki, zeszyty czy komputer, co przekłada się na ergonomię pracy i nauki. Dodatkowo został on zaopatrzony w koszyk o pojemności 30 litrów, w którym można przechowywać ważne przedmioty, dostępne zawsze pod ręką. Warto zwrócić uwagę również na wykonanie, ponieważ stanowi ono doskonałej jakości tworzywo wzbogacone o otwory, które zapewniają oddychanie dla pleców i niwelują ryzyko pocenia. Całość zamyka tkanina na siedzisku, która została przetestowana osiągając w teście Martindale’a nawet 140 000 cykli. Wszystkie te elementy sprawiają, że fotel specjalistyczny Rover 2 dostępny w sklepie Owell sprawdzi się na lata zarówno w domu, jak i w szkolnej klasie czy bibliotece. Innymi modelami, które doskonale sprawdzą się u dzieci są egzemplarze Rookee oraz Eddy, które swoją konstrukcją i charakterystyką doskonale sprawdzą się wśród dzieci. Są niezwykle mobilne i intuicyjne, dzięki czemu korzystanie z nich jest samą przyjemnością.

Fotel ergonomiczny do biura

Fotel ergonomiczny znajdzie zastosowanie nie tylko w przestrzeni edukacyjnej, ale przede wszystkim służbowej, dlatego coraz częściej stawia się na to rozwiązanie w biurach oraz w domach, gdy osoby pracują zdalnie. Wiele stanowisk i branż wymaga stałej pracy przed komputerem i siedzenia na fotelu przez 8 godzin dziennie. Podstawową zaletą foteli ergonomicznych w kontekście pracy biurowej jest ich uniwersalność. Doskonale sprawdzą się wśród osób, które spędzają całe dni przed biurkiem, ale także u tych, którzy przy komputerze pracują sporadycznie. Dodatkowo fotele ergonomiczne mają możliwość dostosowania się do każdego ruchu użytkownika adaptując swoje ułożenie względem jego pleców. Dzięki temu można utrzymać prawidłową postawę kręgosłupa przez cały czas, a przy tym mieć swobodę ruchów w trakcie pracy. Tego typu sprzęt pozwala na dostosowanie poszczególnych parametrów według własnych potrzeb i preferencji, a także wzrostu czy wagi. Dodatkowo warto, aby fotele ergonomiczne posiadały szereg regulacji, między innymi podłokietników, zagłówka czy siedziska. Wówczas możliwa jest personalizacja sprzętu według własnego uznania, gdy przejmujemy fotel po kimś innym w firmie lub gdy zaopatrujemy się w fotel dla siebie.

Gdzie kupić fotel ergonomiczny?

Zakup fotela ergonomicznego jest niezwykle ważnym elementem, dlatego wiele osób zadaje sobie pytanie, gdzie najlepiej zakupić tego typu siedziska. Dostępne są one zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i tych internetowych. Wynika to z faktu, że ich charakterystyka pozwala na dostosowanie poszczególnych komponentów do potrzeb i preferencji użytkownika, co sprawia, że nie trzeba ich sprawdzać i testować stacjonarnie przed zakupem. Dodatkowo w Internecie jest dużo większy wybór niż w sklepach stacjonarnych, przez co można łatwiej znaleźć fotele wysokiej jakości, które będą pasowały do danego wnętrza, a nie bazować jedynie na ofercie sklepów stacjonarnych. Warto również dodać, że każdy fotel można zwrócić nawet 30 dni od dnia kupna. Najważniejszą kwestią pozostaje sprawdzenie poszczególnych cech fotela, które są kluczowe dla użytkownika, a także designu, aby idealnie wkomponował się on w dane wnętrze i wystrój. Dzięki szerokiej ofercie takich sklepów jak Owell, możliwe jest znalezienie doskonałego fotela do każdego miejsca, niezależnie od jego przeznaczenia.

Jak ustawić fotel ergonomiczny?

W trakcie pracy lub nauki ważne jest nie tylko, na czym siedzimy, ale także, w jaki sposób korzystamy z danego fotela. Dlatego równie kluczowym aspektem jest odpowiednie ustawienie fotela ergonomicznego. Warto pamiętać, że nawet najlepszej jakości fotel bez właściwej regulacji może negatywnie przełożyć się na komfort i zdrowie kręgosłupa. W jaki sposób powinno się ustawiać fotel ergonomiczny? Pierwszym elementem jest wysokość siedziska, która powinna być w taki sposób, aby stopy swobodnie przylegały do podłoża, a kolana powinny być zgięte w kącie 90 stopni. W kontekście siedziska warto pamiętać również o jego odpowiedniej głębokości. Zbyt płytkie ustawienie nie będzie podpierało ud, co może przełożyć się na niewłaściwą postawę ciała. Z kolei zbyt głębokie ułożenie może doprowadzić do nieprawidłowej postawy kręgosłupa. Oparcie powinno podpierać cały odcinek lędźwiowy i wspierać co najmniej ⅔ długości kręgosłupa piersiowego, a także posiadać podparcie w odcinku lędźwiowym. Dzięki temu fotel będzie w pełni zaadaptowany do budowy i właściwości kręgosłupa, co przełoży się na komfort i zdrowie dla pleców. Warto również pamiętać o odpowiednim ustawieniu odchylenia według budowy kręgosłupa i własnych preferencji, aby nie przeciążać kręgosłupa. Wartym uwagi aspektem jest także właściwe ułożenie podłokietników. Powinny być one ustawione w taki sposób, aby zapewniać zgięcie w łokciach w kącie 90 stopni, a także pozwalać na położenie jak największej powierzchni przedramion. Ostatnim ważnym elementem jest dostosowanie zagłówka, który odpowiada za komfort i odpoczynek odcinka szyjnego w trakcie użytkowania. Element ten powinien być ułożony tak, aby linia między czubkiem głowy a szyją była równoległa do reszty ciała. Dzięki temu możliwe jest utrzymanie prawidłowego ułożenia głowy i odciążenie górnej części pleców.

Fotel ergonomiczny do 1000 zł

W sklepie Owell znaleźć można różnego rodzaju fotele ergonomiczne, które różnią się funkcjami i mechanizmami, a także posiadają inny przedział cenowy. Poniżej przedstawiamy 3 najpopularniejsze modele do 1000 złotych.

Fotel ergonomiczny ESTA

Fotel ergonomiczny  Esta posiada regulowany zagłówek w zakresie 6 cm, co nie jest często spotykanym elementem w tej klasie cenowej. Dodatkowo możliwość zmiany wysokości zagłówka i zapewnienie podparcia dla odcinka szyjnego sprawia, że opisywany egzemplarz sprawdzi się doskonale zarówno wśród osób wysokich, jak i tych niższych.. Warto również dodać, że zarówno zagłówek, jak i oparcie zostało wykonane z wytrzymałej i jednocześnie elastycznej siatki MESH, które zapewnia przewiewność dla pleców. Regulacji podlegają także podłokietniki, które pozwalają na dostosowanie tego elementu według własnych potrzeb w celu zapewniania maksymalnego komfortu.

Fotel ergonomiczny esta

Fotel ergonomiczny Expander

Drugim polecanym modelem jest fotel ergonomiczny Expander, który już na etapie projektowania powstał z myślą o wieloletnim i niezawodnym użytkowaniu. Postawiono w nim na regulowany zagłówek i podłokietniki, dzięki czemu można z łatwością ustawić te elementy w taki sposób, aby zapewnić komfort i wygodę dla odcinka szyjnego oraz przedramion. Dodatkowo na oparciu modelu Expander znalazła się przewiewna, elastyczna siatka, która przekłada się na przyjemne siedzenie nawet w najgorętsze dni. Element ten jest również regulowany, dzięki czemu można zapewnić podparcie dla odcinka lędźwiowego i zniwelować ryzyko nieprawidłowej postawy w trakcie użytkowania. Całość dopełnia system Synchron, który pozwala na obrót fotela Expander o 360 stopni oraz daje możliwość zmiany kąta nachylenia oparcia w czterech konfiguracjach. Rozwiązanie to przekłada się na wygodę, ponieważ nie trzeba wstawać z fotela, aby sięgnąć po jakiś przedmiot, a ponadto możliwość odchylenia przekłada się na odpoczynek dla pleców i relaks. Warto również dodać, że model ten dostępny jest w aż 8 wersjach kolorystycznych, co sprawia, że można z łatwością dopasować fotel do wystroju wnętrza, a także własnego gustu.

Fotel ergonomiczny expander

Fotel ergonomiczny Explore

 Kolejnym polecanym przez nas fotelem w tej klasie cenowej jest model Explore. Jego podstawowymi atutami są z pewnością takie elementy jak wyprofilowane siedzisko, oparcie oraz podłokietniki, co sprawia, że komponenty te niemal od razu dostosowują się do ciała użytkownika, a także aktywnie reagują na ruchy osoby siedzącej. W egzemplarzu tym również zastosowano siatkę MESH, która zapewnia wygodne i komfortowe przesiadywanie przez wiele godzin. Dodatkowo niweluje ona ryzyko pocenia się pleców i jest niezwykle łatwa w czyszczeniu, dzięki czemu można zachować jego estetyczny wygląd przez wiele lat. Model Explore został wyposażony także w mechanizm Synchron, który pozwala na obrót fotela wokół własnej osi nawet o 360 stopni. Dodatkowo system ten zapewnia swobodne bujanie się dzięki synchronicznym ruchom oparcia i siedziska względem zmian użytkownika. Niezależnie od tego, na który model się zdecydujemy, każdy z nich doskonale sprawdzi się jako fotel gamingowy oraz do codziennego użytku.

fotel ergonomiczny explore

Fotel ergonomiczny do 2000 zł

W naszym sklepie znaleźć można również propozycje, które znajdą zastosowanie jako fotel do grania, pracy czy nauki, a przy tym będą dbały o zdrowie pleców i kręgosłupa. W ofercie znajdują się fotele ergonomiczne do 2000 zł, które są nieco bardziej wzbogacone o nowoczesne systemy i mechanizmy, a także cechują się doskonałą jakością wykonania. 

Fotel ergonomiczny Hero

Pierwszym polecanym przez nas modelem jest egzemplarz Hero, który posiada regulowany w zakresie 5 cm zagłówek, dzięki czemu można dostosować go do własnych potrzeb i preferencji, a także zapewni odpoczynek dla odcinka szyjnego. Regulacji ulega również element umiejscowiony przy odcinku lędźwiowym, gwarantując w ten sposób podparcie dla tej części kręgosłupa i zadbanie o właściwą postawę. Rozbudowana jest również możliwość regulowania podłokietników w konfiguracjach góra-dół, przód-tył oraz wychylenie na boki, co sprawia, że można dostosować ten element zapewniając odpoczynek dla przedramion. Nie zabrakło tu także niezawodnego mechanizmu Synchron, który pozwala na wychylenie fotela w jednej z czterech dostępnych pozycji, a także swobodne bujanie się, co przekłada się na przyjemny odpoczynek dla pleców w trakcie użytkowania.

Fotel ergonomiczny Hero

Fotel ergonomiczny Spinelly

Drugim polecanym fotelem ergonomicznym w tej klasie cenowej jest model Spinelly, którego ogromnym atutem jest zagłówek wykonany z tworzywa polipropylenowego, co przekłada się na dostosowanie się do ruchu karku i odcinku szyjnego użytkownika. Uwagę zwraca również oparcie, którego konstrukcja wzorowana jest na budowie ludzkiego kręgosłupa, dlatego każdy element reaguje na zmiany w pozycji osoby siedzącej zapewniając tym samym zdrową postawę przez cały czas. Z wytrzymałego tworzywa polipropylenowego zaprojektowano również podłokietniki, które wsparte zostały miękkimi nakładkami. Rozwiązanie to przekłada się na stały odpoczynek dla przedramion i rąk, a także niweluje ryzyko nadmiernej przyczepności do podłokietników. Warto zwrócić uwagę także na siedzisko, którego podstawę stanowi polipropylen pokryty miękką warstwą na powierzchni, co zapewnia maksymalny komfort i wygodę w trakcie użytkowania. Całość dopełnia specjalnie zaprojektowany mechanizm samoważący, którego zadaniem jest adaptowanie oporu oparcia w zależności od wagi osoby siedzącej i dostosowując się do jego ruchów. 

Fotel ergonomiczny spinelly

Fotel ergonomiczny Space

Trzecim rekomendowanym przez nas fotelem do 2000 zł jest model Space, którego oparcie jest skupione na odcinku lędźwiowym. Zostało ono wyprofilowane w taki sposób, aby odciążać kręgosłup i stale dbać o jego prawidłowe ułożenie. Dodatkowo znalazła się tutaj specjalna siatka MESH, która zapewnia przewiewność i wentylację dla pleców, dodając tym samym komfort i gwarantując możliwość wielogodzinnej pracy. Regulacji ulegają także podłokietniki, które można zmieniać w trzech konfiguracjach: góra-dół, przód-tył oraz wychylenie na boki. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest dostosowanie fotela do prawidłowej i zdrowej postawy przedramion i całego ciała. Dużą uwagę poświęcono również siedzisku, które wykonane zostało z miękkiego materiału pokrytego siateczką, co przekłada się na przewiewność i komfort w trakcie użytkowania. Całość zamyka w tym przypadku mechanizm Synchron, który pozwala na swobodne bujanie się na fotelu, a oparcie można ustawić w jednym z czterech dostępnych trybów, aby dostosować ten element do własnych potrzeb.

Fotel ergonomiczny Premium (powyżej 2000 zł)

Ostatnią grupą foteli ergonomicznych, które dostępne są w sklepie Owell, są fotele z kategorii Premium, a więc te, które kosztują ponad 2000 zł. Cechują się one absolutnie najwyższą jakością wykonania, a także szeregiem mechanizmów, które przekładają się na topową wygodę i komfort w trakcie użytkowania. 

Fotel ergonomiczny Wau

Najczęściej kupowanym  fotelem ergonomicznym dostępnym w ofercie naszego sklepu jest model Wau, którego konstrukcja skupiona jest na ruchowym zagłówku, który zapewnia komfort i zdrowe ułożenie odcinka szyjnego, co przekłada się na zdrową postawę użytkownika. Dodatkowo postawiono tutaj na podłokietniki, które są regulowane. Nie zabrakło tu także innowacyjnego mechanizmu odchylania Slid, który pozwala na bujanie fotela w jednej z pięciu dostępnych pozycji, a także swobodne bujanie się lub całkowite zablokowanie kąta nachylenia. Konstrukcja fotela została wykonana z wytrzymałego tworzywa, które zapewnia niezawodność i solidność na lata.

Fotel ergonomiczny Wau

Fotel ergonomiczny Wau 2 

Drugim fotelem polecanym przez nasz sklep jest następca wcześniej wspomnianego egzemplarza - model Wau 2. Posiada on cechy i mechanizmy obecne w modelu Wau, które zostały wzbogacone o szersze oparcie względem poprzednika, dzięki czemu sprawdzi się ono również wśród osób o większej wadze. Dodatkowo w egzemplarzu tym można wybrać materiał wykorzystany do zagłówka, oparcia oraz siedziska. W ofercie dostępna jest wersja z elastomerem, a także z elastyczną siateczką, a oba warianty zapewniają przyjemne i komfortowe użytkowanie. Model Wau 2 został wyposażony również w mechanizm ruchowy “Slid”, który pozwala zatrzymać oparcie w dowolnej pozycji lub swobodnie bujać się na fotelu. Dodaje to komfort i zapewnia pełną możliwość personalizacji modelu według własnych potrzeb.

Fotel ergonomiczny Ergothrone

Kolejnym popularnym modelem jest fotel ergonomiczny Ergothrone, którego najważniejszą cechą jest mechanizm Anti-shock. Niweluje on ryzyko dynamicznych wstrząsów podczas zmiany kąta nachylenia oparcia, co zapewnia nie tylko komfort, ale także bezpieczeństwo dla pleców i kręgosłupa. Dodatkowo zastosowano tutaj podparcie lędźwiowe, regulację podłokietników oraz wcześniej wspominany mechanizm Synchron. Wszystkie te czynniki sprawiają, że fotele ergonomiczne dostępne w sklepie Owell sprawdzą się doskonale zarówno w pracy, jak i  podczas nauki.

Fotele ergonomiczne w sklepie Owell

W naszym sklepie znaleźć można wiele foteli ergonomicznych, które cechują się najwyższą jakością wykonania, topową ergonomią oraz możliwością dostosowania wielu komponentów wedle własnych potrzeb i preferencji. Każdy z nich jest niezawodnym sprzętem, który będzie służył przez długie lata, a mnogość modeli sprawia, że można dobrać fotel, który będzie doskonałym uzupełnieniem każdego wnętrza. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, aby znaleźć wymarzony fotel dla siebie.

Zostaw ocene:

Ocena: 5.0/5 (8 glos(-ów))